Menu

 

مشاهده نتایج نهایی لیگ ربات‌های نمایشی دانش‌آموزی

 

ربوکاپ يا جام جهانی ربات‌ها، يک پروژه بين‌المللی برای ارتقای هوش مصنوعی، رباتيک و ديگر زمينه‌های مرتبط است. فدراسيون جهانی ربوکاپ در تلاش است تا با طرح مسئله‌ای استاندارد که دامنه گستره آن تمامی فن آوری‌های موجود را به مشارکت فرا می‌خواند به پرورش تحقيقات هوش مصنوعی و ربات‌های هوشمند بپردازد. ربوکاپ بازی فوتبال را با هدف ايجاد ابتکاراتی برای مسائل اساسی اجتماعی و صنعتی به عنوان محور اصلی تحقيقات خود انتخاب کرد. هدف نهايی ربوکاپ تشکيل يک تيم کاملا هوشمند از ربات‌های انسان نما است که در سال 2050 برابر تيم قهرمان جام جهانی فوتبال به پيروزی دست يابد. ربوکاپ محلی است برای آزمون يک تيم از ربات‌های هوشمند  در محيطی پويا. ربوکاپ همچنين چارچوبی را برای تحقيق در جنبه‌های نرم‌افزاری خود فراهم کرده است. يکي از کاربردهای اصلی فن آوری‌های ربوکاپ جستجو و نجات در زمان وقوع بلايای طبيعی از جمله زلزله در مقياس وسيع است. مسابقات ربوکاپ آزاد ایران با گذشت بیش از دوازده سال از عمر خود، امروز علاوه بر اینکه محلی برای آماده سازی و تقویت تیم ها جهت شرکت در مسابقات جهانی ​بوده به رخدادی جهانی در دنیایی فن آوری رباتیک و سیستم های هوشمند تبدیل شده است.  

امروزه علم رباتیک به عنوان یکی از بسترهای مناسب در زمینه‌ی پژوهش دانش‌آموزی مورد توجه بسیاری از سیاستگذاران و مجریان قرار گرفته است. رباتیک و یا به طور عام مکاترونیک در سطح دانش‌آموزی حوزه‌ای از فعالیت‌های پژوهشی است که به دانش‌آموز فرصت می‌دهد که با توجه به ابزارهایی که در اختیار دارد، جهران پیرامون خود را در سطح روزمره و یا تخصصی بشناسد و با ارائه راهکارهای علمی و پیاده‌سازی آن پاسخی در خور به نیازهای بشر دهد.

مسابقات ایران اپن در بخش ربات های نمایشی می‌تواند بستری بسیار مناسب جهت رشد و توسعه دیدگاه فوق باشد و بر این اساس دقت در سیاستگذاری و اجرا امری اجتناب‌ ناپذیر است. توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که در سطح دانش‌آموزی حساسیت‌های اجرایی بسیار بیشتر از سایر سطوح بوده و کمیته ملی روبوکاپ ایران همواره تلاش داشته است با توجه به حقایق آموزش و پرورش کشور گام های مهمی را در جهت بهبود سطح علمی و توان ذهنی دانش آموزان این مرز و بوم بردارد.

 

اهداف مسابقات نمایش دانش‌آموزی ربات‌ها

1) گسترش و توسعه پژوهش و فعالیت مرتبط با علم رباتیک در سطح تمامی دانش‌آموزان کشور

2) بسط و ترویج نگاه خلاقانه

3) برگزاری مسابقات کارآمد و ایجاد زمانی پربار برای شرکت کنندگان در طول مسابقات

4) افزایش انگیزه برای دانش‌آموزان پرتوان و مستعد

5) ایجاد محیط رقابت سالم به منظور شناسایی استعدادها و بروز و ظهور توانایی ها

6) آشنایی دانش آموزان با سایر فعالیت های صورت گرفته در زمینه تحقیق و توسعه علم رباتیک

 

بخش های مسابقات روبات‌های نمایشی

با توجه به بررسی های کارشناسی و به منظور بهبود سطح مسابقات، ساختار قبلی مسابقات در بخش روبات های نمایشی مورد مطالعه قرار گرفته و ساختار جدید مسابقات به شرح زیر تدوین و پیاده خواهد شد.

1) بخش موضوع مشترک: امسال علاوه بر موضوع طراحی و ساخت بازی ها و اسباب‌های رباتیک و مکاترونیک، زمینه ربات‌های خانگی نیز به این بخش افزوده شده است که شرح جزئیات آن درقانون ملیگربات های نمایشی آمده است

2) بخش موضوع آزاد: در این بخش از مسابقات نیز مشابه سالیان گدشته شرکت کنندگان مجاز به طراحی و ساخت هرگونه تجهیزات هوشمند خواهند بود. لازم به ذکر است که محدودیتی در ارائه پروژه در این بخش با توجه به دستگاه و روبات وجود نخواهد داشت.

3) طرح و ایده: این بخش  به منظور ایحاد محیطی برای دانش آموزان توانمند که امکانات ساخت را در محیط آموزشی خود ندارند ایجاد شده است و شرکت کنندگان در قالب پوستر در مسابقات شرکت می کنند و نیازی به ساخت دستگاه و روبات ندارند.

روند برگزاری مسابقات لیک روبات‎های نمایشی

با توجه به بررسی​‎های کارشناسی دوره​‎های گذشته در کارگروه​‎های تخصصی کمیته ملی روبوکاپ، روند برگزاری مسابقات در بخش روبات‎های نمایشی با تغییرات کلی و جزئی به شرح زیر خواهد بود:

1) رقابت اصلی: تمامی پروژه در هر سه بخش مسابقات (آزاد، مشترک، طراحی و ایده)، در پنج بخش الکترونیک، صنایع، طراحی صنعتی، کامپیوتر​ و مکانیک به طور دقیق مورد داوری قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است که فهرست داوران و زمان داوری به طور دقیق در روز نخست مسابقات به اطلاع شرکت‎کنندگان خواهد رسید.

2) رقابت جنبی (تیم‎های ترکیبی): در این رقابت تیم​‎ها با توجه به قوانینی که از طریق سامانه  اطلاع‎رسانی مسابقات اعلام خواهد شد،  در سه روز اصلی مسابقات به صورت ترکیبی در یک چالش طراحی و پیاده‎سازی شرکت کرده و در پایان به تیم ترکیبی برگزیده نیز جوایز و گواهی اعطا خواهد شد.

3) تیم منتخب سال: در این بخش بر اساس نتایج داوری و نظرات تیم داوران، در هر بخش از پنج قسمت "الکترونیک، صنایع، طراحی صنعتی، کامپیوتر و مکانیک"، نفرات برگزیده مشخص و در قالب تیم منتخب سال معرفی و از مزایای آن که به تفصیل از طریقه همین بخش اعلام خواهد شد برخوردار خواهند شد.

 

به یاد داشته باشید:

مسابقات روبوکاپ آزاد ایران  مهمانی بزرگ ایده‎هاست...

 به این مهمانی خوش آمدید!

----------------------------------------------------------------------

اطلاعیه شماره ​​​​7  -  ​​​14/​​​اسفند/1395

راهنمای شماره-2: مستند سازی

 

به اطلاع تمامی تیم می رساند که راهنمای شماره 2 مسابقات مربوط به مستند سازی در کانال تلگرام  لیگ ربات های نمایشی بارگذاری  شده است. از  تمامی تیم های حاضر در بخش رقابت اصلی و طرح و ایده درخواست می شود مستندات منتشر شده توسط کمیته فنی را به دقت مطالعه کرده و در صورت وجود هرگونه پرسشی از طریق ایمیل jdemoiranopen@gmail.com  سوالات خود را پیگیری کنید. به یاد داشته باشید تمامی تلاش کمیته فنی آگاه سازی و تقویت تمامی تیم ها برای شرکت در مسابقات است.

 

------------------------------------------------------

اطلاعیه شماره ​​​6  -  ​​2/​​بهمن/1395

 

به اطلاع شرکت کنندگان محترم می رساند پذیرش تیم ها از طریق سایت رسمی مسابقات اعلام شده است. به منظور مشاهده کافیست وارد حساب کاربری خود شده و در بخش "تیم های من" نتیجه را مشاهده کنید. تقسیم بندی رقابت اصلی و طرح- ایده به  شرح زیر است:

رقابت اصلی لیگ موضوع آزاد

hidden team

 

 

 

artificial intellegence

 

 

 

Robust

 

 

 

RMC-AQRoom

 

 

 

Everwin

 

 

 

Sadra Robot 10

 

 

 

TESLA A

 

 

 

TESLA B

 

 

 

TESLA C

 

 

 

آینده سازان

 

 

 

FMC-Life

 

 

 

RISK

 

 

 

MEC

 

 

 

RGK

 

 

 

IR-FORCE

 

 

 

HI PLANT

 

 

 

رایمند 9

 

 

 

رایمند 5

 

 

 

SinaDemo_S

 

 

 

Noise

 

 

 

artrobot

 

 

 

یا ابا صالح

 

 

 

Sadra Robot 11

 

 

 

 

 

 

 

 

رقابت اصلی لیگ موضوه مشترک :اسباب بازی و ربات های خانگی

hidden team

 

 

 

artificial intelligence

 

 

 

World Battle

 

 

 

RMC-HeeFo

 

 

 

TESLA D

 

 

 

REMC-W2W

 

 

 

SinaDemo_P

 

 

 

farzanegan9

 

 

 

شهید سلطانی 3 کرج ب

 

 

 

FMC-Home

 

 

 

 TESLA E

 

 

 

 

 

 

 

 

رقابت طرح و ایده: مجموع بخش مشترک و آزاد

آریانا نصر البرز

 

 

 

Robust 6

 

 

 

Kerman Zand

 

 

 

Robust 66

 

 

 

M3a Micromanipulator Robot

 

 

 

Sadra Robot12

 

 

 

انجمن تحقیقات الکترونیک

 

 

 

khalaghan

 

 

 

baharestaN4

 

 

 

Soroosh.

 

 

 

B-Way

 

 

 
----------------------------------------------------------------------

اطلاعیه شماره ​​5 -  ​​​4/​بهمن/1395

 

با توجه به تصمیم کمیته برگزاری مسابقات و کمیته فنی لیگ ربات های نمایشی دانش آموزی زمان ارسال گزارش فنی اولیه (تی دی پی) و پیش ثبت نام تا تاریخ دهم بهمن ماه جاری تمدید شده است. لازم به ذکر است که زمان ارسال فیلم معرفی پروژه (حداکثر 5 دقیقه) بنابر صلاحدید کمیته فنی لیگ ربات های نمایشی دانش آموزی تا پانزدهم بهمن ماه جاری تمدید شده است و زمان های فوق به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. به یاد داشته باشید نحوه ارسال تی دی پی از طریق سایت رسمی مسابقات و ارسال فیلم از طریق ایمیل 

 jdemoiranopen@gmail.com

خواهد بود. در صورت زیاد بودن حجم فیلم ارسالی می توانید در سایت های آپلود فایل فیلم خود را آپلود کرده ولینک دانلود آن را از طریق ایمیل گفته شده

ارسال فرمایید. 

----------------------------------------------------------------------

اطلاعیه شماره ​​4  -  ​12/​دی/1395

 

به اطلاع شرکت کنندگان محترم می رساند به منظور تسهیل نگارش تی دی پی و ساخت فیلم اولیه (حداکثر 5 دقیقه) راهنمایی از سوی کمیته فنی آماده شده که در کانال رسمی تلگرام و وبسایت

www.demoiranopen.com

 بارگذاری شده است. (راهنمای شماره-1) لازم به ذکر است وبسایت فوق به منظور راهنمایی بیشتر شرکت کنندگان در لیک ربات های نمایشی توسط کمیته فنی راه اندازی شده است و شرکت کنندگان می توانند نمونه تی دی پی های سال های گذشته را بر روی آن مشاهده کنند و پاسخ سوالات خود را در آنجا ​بیابند

----------------------------------------------------------------------

  

اطلاعیه شماره ​3  -  ​28/آذر/1395

 

کمیته فنی لیگ ربات های نمایشی دانش آموزی در نظر دارد تاریخچه لیگ را منتشر کند. به همین منظور از تمامی شرکت کنندگان سالیان گذشته  درخواست می شود در صورتی که عکس و یا فیلم قابل انتشاری را در اختیار دارند آنرا از طریق ایمیل مسابقات  ارسال کنند. همچنین از برگزیدگان دوره های گذشته نیز تقاضا می .شود که رتبه خود را به همراه نام تیم، نام پروژه و نام واحد آموزشی از راه گفته شده در فوق ارسال کنند

----------------------------------------------------------------------

  

اطلاعیه شماره 2  -  23/آذر/1395

 

کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام اختصاصی و رسمی لیگ نمایش دانش‎آموزی:

توجه داشته باشید که:

 

ملاک اصلی کمیته فنی برای انتشار اخبار، اطلاعیه‎ها و هر گونه خبررسانی صرفا سایت رسمی مسابقات است.

 

RCJ Demo Instagram       RCJ Demo Telegram       RCJ Demo Aparat

   Instagram         Telegram          Aparat

   

----------------------------------------------------------------------

 

اطلاعیه شماره 1  -  23/آذر/1395

 

آدرس ایمیل لیگ نمایش دانش‌آموزی:

 

به منظور ارتباط با کمیته فنی لیگ نمایش دانش‌آموزی، ارسال آدرس آپلود فیلم روبات و هرگونه تبادل نظر با کمیته فنی،

لطفا تنها ​با آدرس ایمیل   jdemo@iranopen.ir   و یا  jdemoiranopen@​gmail.com​  در ارتباط باشید.​


قوانین

زمان به‎روز​آوری:  ​2​3/آذر/1395  -  ​0​1:​​16

 

 

دانلود قوانین

تذکر: ملاک کمیته فنی، قوانین فارسی است.

 

 

 • گزارش فنی تیم (Team Description Paper):

  TDP باید مطابق نگارش نمونه فایل‎های زیر و با رعایت نکات ذکرشده در قوانین مسابقات بین‎المللی ربوکاپ آزاد ایران 1396 نوشته شده و از طریق وب سایت رسمی مسابقات (حساب کاربری) ارسال شود.

  TDP - Docx   |   TDP - PDF

  • سرپرست لیگ های دانش آموزی

  جناب آقای محمد شمالی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران

   

  • کمیته فنی لیگ نمایش دانش آموزی موضوع مشترک

  1- جناب آقای حامد مرسلی، دانشگاه تهران، ایران

  2- جناب آقای فرشید فرزان، دانشگاه تهران، ایران

  3- جناب آقای سینا رئیسی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران

  4- جناب آقای امین همایونفر، دانشگاه لوون، بلژیک

  5- جناب آقای آرش شریف، دانشگاه وارویک، انگلستان

  جدول زمان بندی  ​1 آذر  ​الی  3 بهمن 1395 (تا 10 بهمن 1395 تمدید شد) پیش ثبت‌‎ نام
  4 بهمن الی​  1 اسفند 139​5 بررسی فنی تیم‎​‎‎‎ها
  2 اسفند الی  10 اسفند 1395 (به روز شد) ثبت ‎نام زود هنگام
  11 اسفند الی  20 اسفند 1395 (به روز شد) ثبت‌ نام با تاخیر
  1​4 فروردین و 1​5 فروردین 1396
    (حضور تمامی تیم‌ها در 14 فروردین الزامی است)  
  ​حضور و آماده‎سازی تیم‎ها
  ​در محل مسابقات
  1​6 ​الی ​18 فروردین 1396 برگزاری مسابقات
      (بازدید برای عموم آزاد)    

  تیم های پذیرفته شده

    نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
  1 hidden team arash kamali آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
  2 artificial intellegence mohammad amin roein آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
  3 Robust Khadije Abbaszade Jartoode دبستان نور علوی Iran
  4 RMC-AQRoom Fargol Azimi Rabbani Educational Complex Iran
  5 Everwin Amir Reza Yari free Iran
  6 آریانا نصر البرز Reza Mohamadi Nasrabadi آموزشگاه فنی و حرفه ای آریانا نصر البرز Iran
  7 Sadra Robot 10 Sajad Karavan آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا Iran
  8 TESLA A Soheil Bagherzadeh سازمان جوانان جمعیت هلال احمر Iran
  9 TESLA B Sorosh Zamanian سازمان جوانان جمعیت هلال احمر Iran
  10 TESLA C soheil bagherzadeh TESLA INDUSTRIAL GROUP Iran
  11 آینده سازان Mohammad Sohail fesahat کانون پرورش فکري و دانشگاه آزاد یزد Iran
  12 FMC-Life Yasaman Ahmadi Tabatabaei Farzanegan II Iran
  13 RISK Reihaneh Rashidi Nejad دبیرستان فرزانگان دوره اول ناحیه دو کرمان Iran
  14 MEC Reyhane Rohani دبیرستان فرزانگاه دوره اول ناحیه دو کرمان Iran
  15 RGK Sedighehe Honari دبیرستان فرزانگان دوره اول ناحیه دو کرمان و پژوهشسرای ابن سینا ناحیه یک کرمان Iran
  16 IR-FORCE Mohammad Hesam Hemmati دبیرستان سلام ایران زمین Iran
  17 HI PLANT HOSSEIN AHMAD ZADEH رایمند ربات Iran
  18 رایمند 5 MOHAMMAD HOSEINI رایمند ربات Iran
  19 رایمند 9 MOHAMMAD HOSEINI رایمند ربات Iran
  20 SinaDemo_S Sara Moghavem Ghaffari Aboualisina High School Iran
  21 Noise Ali Kadkhodayan پژوهشسرای دانش آموزی شهید شهریاری Iran
  22 Robust 6 Khadije Abbaszade Jartoode دبستان نور علوی Iran
  23 artrobot mohammad amin roein آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
  24 یا ابا صالح saleh kheyrkhah دبیرستان استاد معین2((دوره اول)) Iran
  25 Kerman Zand Paras Tafahomei Shahid Zandi Incubator center of Research Iran
  26 Robust 66 Khadije Abbaszade Jartoode دبستان نور علوی Iran
  27 M3a Micromanipulator Robot Alireza Rowhanimanesh دانشگاه سراسری نیشابور Iran
  28 Sadra Robot 11 Behzad Vaez چیستا رباتیک صدرا Iran
  29 Sadra Robot 12 Behzad Vaez چیستا رباتیک صدرا Iran
  30 انجمن تحقیقات الکترونیک arezoo faghihi انجمن تحقیقاتی و پژوهشی رباتیک و الکترونیک Iran
  31 khalaghan dorsa monavari اموزشگاه غیر دولتی بهارستان Iran
  32 baharestaN4 Sayena Barahmand آموزشگاه بهارستان Iran
  33 soroosh. Pouyan Ranjbar هنرستان فنی سروش Iran

  تیم های پیش ثبت نام کننده

    نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
  1 hidden team arash kamali آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
  2 artificial intellegence mohammad amin roein آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
  3 Robust Khadije Abbaszade Jartoode دبستان نور علوی Iran
  4 RMC-AQRoom Fargol Azimi Rabbani Educational Complex Iran
  5 Everwin Amir Reza Yari free Iran
  6 آریانا نصر البرز Reza Mohamadi Nasrabadi آموزشگاه فنی و حرفه ای آریانا نصر البرز Iran
  7 Sadra Robot 10 Sajad Karavan آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا Iran
  8 Terabyte parham sedghamiz دبیرستان دکتر محمود افشار و دبیرستان رازی Iran
  9 DEMOROBO Reyhane Raygan پژوهش سرای رازی9 Iran
  10 DEMOCUP Mohammad erfan Zekri پژوهش سرای رازی9 Iran
  11 RAZICUP Mohammad Reza Ataie پژوهش سرای رازی9 Iran
  12 TESLA A Soheil Bagherzadeh سازمان جوانان جمعیت هلال احمر Iran
  13 TESLA B Sorosh Zamanian سازمان جوانان جمعیت هلال احمر Iran
  14 TESLA C soheil bagherzadeh TESLA INDUSTRIAL GROUP Iran
  15 آینده سازان Mohammad Sohail fesahat کانون پرورش فکري و دانشگاه آزاد یزد Iran
  16 Hi palant محمد حسینی رایمند ربات Iran
  17 FMC-Life Yasaman Ahmadi Tabatabaei Farzanegan II Iran
  18 RISK Reihaneh Rashidi Nejad دبیرستان فرزانگان دوره اول ناحیه دو کرمان Iran
  19 MEC Reyhane Rohani دبیرستان فرزانگاه دوره اول ناحیه دو کرمان Iran
  20 RGK Sedighehe Honari دبیرستان فرزانگان دوره اول ناحیه دو کرمان و پژوهشسرای ابن سینا ناحیه یک کرمان Iran
  21 IR-FORCE Mohammad Hesam Hemmati دبیرستان سلام ایران زمین Iran
  22 HI PLANT HOSSEIN AHMAD ZADEH رایمند ربات Iran
  23 رایمند 5 MOHAMMAD HOSEINI رایمند ربات Iran
  24 رایمند 9 MOHAMMAD HOSEINI رایمند ربات Iran
  25 SinaDemo_S Sara Moghavem Ghaffari Aboualisina High School Iran
  26 Noise Ali Kadkhodayan پژوهشسرای دانش آموزی شهید شهریاری Iran
  27 MirzaAllies1 محسن حاجی کریمیان دبیرستان میرزا کوچک خان رشت دوره دوم Iran
  28 Robust 6 Khadije Abbaszade Jartoode دبستان نور علوی Iran
  29 artrobot mohammad amin roein آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
  30 wall_e vol.8 Soheil Sheikh Ahmadi دبیرستان فرازنگان ناحیه یک تبریز Iran
  31 Blur Soheil Sheikh Ahmadi دبیرستان شهید مدنی یک تبریز Iran
  32 یا ابا صالح saleh kheyrkhah دبیرستان استاد معین2((دوره اول)) Iran
  33 Kerman Zand Paras Tafahomei Shahid Zandi Incubator center of Research Iran
  34 Robust 66 Khadije Abbaszade Jartoode دبستان نور علوی Iran
  35 M3a Micromanipulator Robot Alireza Rowhanimanesh دانشگاه سراسری نیشابور Iran
  36 Sadra Robot 11 Behzad Vaez چیستا رباتیک صدرا Iran
  37 Sadra Robot 12 Behzad Vaez چیستا رباتیک صدرا Iran
  38 F1K Kimia Tohidi دبیرستان فرزانگان ناحیه یک Iran
  39 Sorosh Sadra Robot هنرستان سروش اصفهان Iran
  40 انجمن تحقیقات الکترونیک arezoo faghihi انجمن تحقیقاتی و پژوهشی رباتیک و الکترونیک Iran
  41 khalaghan dorsa monavari اموزشگاه غیر دولتی بهارستان Iran
  42 BLUE ساینا برهمند L Iran
  43 baharestaN4 Sayena Barahmand آموزشگاه بهارستان Iran
  44 soroosh Sadra Robot هنرستان فنی سروش اصفهان Iran
  45 soroosh. Pouyan Ranjbar هنرستان فنی سروش Iran

  نتایج

  Day 1
  Day 2
  Day 3